Hoppa till sidans innehåll

Resultat Stångebroslaget 2010

10 JUL 2010 11:04
Här kommer resultaten från alla värmländska förare.
Klass:7, 8, 9, 10, 11
  • Uppdaterad: 10 JUL 2010 19:32

Klass 9
94 65 PERSSON NICLAS TEAM VÄRMLAND MK YAMAHA 250 F   3 01:57:37   00:40:30 00:37:47 00:39:20
98 118 AHMAOJA ESKO HAGFORS MS HONDA 250    3 01:57:51   00:42:44 00:37:03 00:38:05
232 668 ANDERSSON BENGT FALKERUD EK KTM 450              3 02:11:01   00:47:33 00:42:13 00:41:16
245 701 HEDIN JAN FALKERUD EK KTM 530                           3 02:12:08   00:45:33 00:40:50 00:45:46
265 656 HEDMAN JÖRGEN TEAM VÄRMLAND MK HUSABERG  3 02:14:24   00:47:20 00:43:18 00:43:46
313 754 ALLENBY PATRICK TEAM VÄRMLAND MK YAMAHA  2 01:34:20   00:51:32 00:42:49
Klass 10
14 638 ANDERSSON KENT SUNNE EK HONDA 250                    3 01:58:09   00:42:08 00:37:53 00:38:09
21 475 AXELSSON ANDERS HAGFORS MS YAMAHA 250            3 02:00:14   00:42:57 00:38:45 00:38:33
54 694 ELVIN ÅKE FALKERUD EK KTM 400                               3 02:08:29   00:47:19 00:40:59 00:40:12
68 358 LANDSTRÖM LARS TEAM VÄRMLAND MK YAMAHA  3 02:10:50   00:47:44 00:42:28 00:40:39
78 696 OLSSON CAJ HAGFORS MS GAS GAS 300                    3 02:18:00   00:46:46 00:41:42 00:49:33
104 699 ERIKSSON CHRISTER SUNNE MX KTM 150                 2 01:34:53   00:48:33 00:46:21
Klass8
9 325 GUSTAFSSON EMIL FILIPSTADS MC HUSABERG  3 01:40:59   00:36:24 00:32:17 00:32:19
28 20 ANDERSSON JOEL FALKERUD EK HONDA 250    3 01:46:59   00:36:47 00:34:54 00:35:18
31 18 ERIKSSON TYRONE FALKERUD EK HONDA 250    3 01:47:28   00:37:49 00:34:25 00:35:15
39 58 GUSTAFSSON LARS FALKERUD EK HUSABERG 380    3 01:48:45   00:38:46 00:35:11 00:34:49
49 452 KARLSSON REINE FALKERUD EK HUSABERG 450    3 01:51:38   00:40:52 00:34:39 00:36:08
97 45 SÖDERLUND HENRIC SUNNE EK YAMAHA 250    3 01:58:33   00:43:11 00:37:21 00:38:02
105 423 PERSSON CHRISTIAN SUNNE EK YAMAHA 250    3 01:59:48   00:44:08 00:38:44 00:36:58
131 217 NYBERG FREDRIK FALKERUD EK HUSABERG 450    3 02:02:35   00:42:39 00:39:22 00:40:36
142 88 STORDAHL TERJE FALKERUD EK KTM 400 EXC    3 02:03:26   00:43:37 00:41:04 00:38:46
151 404 EIBRING JOHAN TEAM VÄRMLAND MK KTM 450    3 02:04:43   00:47:00 00:39:31 00:38:13
188 358 JOHANSSON JAN-ERIK SUNNE EK HONDA 250    3 02:08:37   00:46:30 00:40:12 00:41:56
203 314 WIDERSTRÖM STEFAN CMCK HUSABERG 450    3 02:10:19   00:46:52 00:42:46 00:40:43
221 275 SJÖGREN PETER HAGFORS MS KTM 450    3 02:11:49   00:46:29 00:43:27 00:41:54
Klass 11
9 85 ELVIN AMANDA FALKERUD EK KTM 125    3 02:19:25   00:43:48 00:48:07 00:47:31
Klass 7
18 52 SEISER DAVID SUNNE EK HONDA 450    3 01:48:19   00:36:33 00:35:49 00:35:57
26 245 JÖNSSON JOHAN SUNNE EK KTM 125    3 01:53:24   00:41:41 00:35:44 00:35:59
45 159 ELM FREDRIK HAGFORS MS YAMAHA 250    3 01:59:38   00:41:25 00:39:38 00:38:37
99 165 WALLER ANDERS FALKERUD EK HONDA  3 02:12:35   00:46:52 00:42:12 00:43:32
132 141 ANDERSSON JOHAN FALKERUD EK KTM  3 02:24:57   00:46:23 00:49:13 00:49:23
159 279 ELVIN MATTIAS FALKERUD EK GAS GAS  2 01:38:56   00:43:52 00:55:04
163 290 SEISER JONAS HAGFORS MS HONDA    2 01:39:05   00:44:55 00:54:10
164 267 EKSTRÖM JOHAN HAGFORS MS YAMAHA    2 01:39:06   00:45:10 00:53:56
163  ENGSTRÖM ALEXANDER  HAGFORS MS  KTM              Brutit
Skribent: Jörgen Hedman
Klubbens Swishnr
123 471 82 27

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Team Värmland MK - Motorcykel och Snöskoter
Jörgen Hedman, Konvaljegatan 13
65345 Karlstad

Kontakt:
Tel: 054123456
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer