Hoppa till sidans innehåll

Aktuell lista till Värmlandsserien

12 JUL 2010 22:22
Efter idogt knappande så är listan inkörd i tidtagningsprogrammet, om du upptäcker något som inte stämmer så dra ett mail till This is a mailto link. /Jörgen
  • Uppdaterad: 12 JUL 2010 22:29

Startlista SemesterEnduro 2010 17 juli 2010
Ungdom      
Startnr Namn Klubb Maskin
1 Robin Bratt Hallsbergs MK
2 Malcolm Hedefur SMK Eda KTM
3 Emil Norlund Karlstad MX Yamaha  
4 Jesper Lundquist Kils MK MC Suzuki
7 Christoffer Sjöberg Falkerud EK KTM
8 Jonatan Andersson Karlstad MX
Dam        
Startnr Namn Klubb Maskin
50 Amanda Elvin Falkerud EK KTM
51 Maria Tor-Nyquist Karlskoga EK
77 Ylva Larsson FMCK Umeå
Junior        
Startnr Namn Klubb Maskin
100 Daniel Tor-Andersson Karlskoga EK KTM
101 Johan Törnquist Karlskoga EK
102 Dennis Marcher Hallsbergs MK    
103 Fredrik Elm Hagfors MS
104 Erik Haglund Sunne MX
105 Mattias Elvin Falkerud EK    
106 Johan Jönsson Sunne EK
107 Tobias Bure Hallsbergs MK
108 Markus Jonsson Fältjägarna Enduro    
109 Erik Scherman Fältjägarna Enduro
110 Jonas Karlsson Hjo MK
111 Mikael Asplund Sunne MX    
116 Julius Wikström Kils MK MC
144 Daniel Vannemyr Karlstad MX
Motion U 40      
Startnr Namn Klubb Maskin
200 Tony Bratt Hallsbergs MK
201 Håkan Johnsson Team Värmland MK
202 Jan Johansson Falkerud EK    
203 Tomas Eklund Falkerud EK
204 Håkan Larsson Hallsbergs MK
205 Magnus Nyquist Karlskoga EK    
206 Magnus Engelbrektsson SMK Eda
207 Patrik Johansson Sunne EK
208 Henrik Hedefur SMK Eda    
209 Per Aronsson Team Värmland MK
210 Björn Kvarnström Torsby MK
211 Henric Söderlund Sunne EK    
212 Staffan Åbjörn Falkerud EK
213 Martin Frodlund Falkerud EK
214 David Seiser Sunne EK    
215 Kenneth Persson Sunne EK
216 Johan Andersson Falkerud EK
217 Joel Andersson Falkerud EK    
218 Göran Widing Kils MK MC
219 Tomas Blomberg Sunne EK
220 Micael Gundahl Sunne EK    
221 Andreas Nilsson Team Värmland MK
222 Fredric Borgert Kils MK MC
223 Christoffer Molander CMK    
224 Jonas Frögren Kils MK MC
225 Jimmy Paulsson Falkerud EK
226 Roger Anderson Grängesberg MS    
228 Jesper Ullström Kils MK MC
229 Fredrik Eriksson Sunne EK
230 Tomas Andersson Sunne EK    
231 Peter Holmqvist Sunne EK
233 Tyrone Eriksson Falkerud EK
234 Simon Andersson SMK Eda    
235 Tore Linna Kils MK MC
236 Fredrik Elm Hagfors MS
237 Stefan Sellin BMCC    
239 Andreas Baum Karlstad MX
244 Bengt Larsson FMCK Umeå
247 Martin Billinger Team Värmland MK    
251 Torgny Nilsson Sunne EK
252 Adam Klingberg Karlstad MX
272 Niklas Andersson SMK Eda    
281 Fredrik Nyberg Falkerud EK
284 Niklas Johansson CMK
285 Tord Hellström CMK
Motion Ö 40      
Startnr Namn Klubb Maskin
300 Jörgen Siljenäs Team Värmland MK
301 Mikael Karlsson Hallsbergs MK
302 Jan-Ove Sjöberg SMK Eda    
303 Niclas Persson Team Värmland MK
304 Robban Magnusson Falkerud EK
305 Lars Landström Team Värmland MK    
306 Roger Olsson Team Värmland MK
307 Lille-Bror Johansson Sunne EK
308 Anders Axelsson Hagfors MS    
309 Niklas Olsson Sunne Ek
310 Jimmy Hedqvist Falkerud EK
311 Niklas Carlbäck Sunne EK    
312 Stefan Adolfsson ????
313 Jan-Åke Jönsson Sunne EK
314 Ulf Franz SMK Eda    
315 Anders Mellgren Säffle MCK
316 Jörgen Hedman Team Värmland MK
317 Peter Karlsson Team Värmland MK    
318 Bengt Andersson Falkerud EK
319 Roland Edqkvist Team Värmland MK
320 Tommy Vannemyr Karlstad MX    
321 Peter Toresson Karlstad MX
322 Christer Eriksson Sunne EK
323 Kaj Olsson Hagfors MS    
324 Robert Lunde`n Sunne EK
325 Esko Ahmoja Hagfors MS
326 Christian Nilsson Sunne MX    
327 Pär Karlsson BMCC
328 Bengt Andersson Team Värmland MK
329 Ola Persson Göta MS    
330 Jan Hedin Falkerud EK
331 Erik Bjercke Lunner Norge
332 Gunnar Levander SMK Gävle    
333 Patrick Allenby Team Värmland MK
334 Lennart Klingestad Team Värmland MK
343 Lars Svedberg CMK    
344 Peter Gardsjö CMK
354 Sander Benning Falkerud EK
363 Walter Fritz Lunner Norge    
366 Jimmy Andersson CMK
385 Claes-Göran Östman CMK
387 Åke Elvin Falkerud EK
Bredd        
Startnr Namn Klubb Maskin
400 Lennart Montonen Team Värmland MK
401 Lars Gustavsson Falkerud EK
402 Pelle Nyhlèn Falkerud EK    
404 Anders Julsrud Falkerud EK
405 Fredrik Glavmo Falkerud EK
406 Patrik Jordansson Falkerud EK    
407 Mats Alfredsson BMCC
408 Christian Edquist Team Värmland MK
409 Morgan Karlsson Team Värmland MK    
410 Reine Karlsson Falkerud EK
411 Johan Martinsson CMCK
414 Dan Åkesson Karlskoga EK    
415 Pär Olsson Kils MK MC
422 Markus Johnsson ET Örebro
433 Tyrone Eriksson Falkerud EK    
474 Hampus Erikson Team Westom
491 Henrik Larsson Kils MK MC
Skribent: Jörgen Hedman
Klubbens Swishnr
123 471 82 27

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Team Värmland MK - Motorcykel och Snöskoter
Jörgen Hedman, Konvaljegatan 13
65345 Karlstad

Kontakt:
Tel: 054123456
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer